Your address will show here +12 34 56 78

MIESZKANIE W BIELSKU-BIAŁEJ

Prywatne

Lokal o powierzchni 61 m² znajduje się w kamienicy z 1912 roku, która została zaprojektowana przez architektów Romana Juttnera i Tadeusza Bolka. Budynek był całkowicie odnowiony pod względem elewacji jak i wnętrza, niestety nie zachowały się prawie żadne oryginalne elementy wystroju, jedynie klatka schodowa pozostała w stanie nienaruszonym.

Projektowanie wnętrz Bielsko-Biała to nasza pasja więc była to okazja do wykazania się umiejętnościami projektowymi w tej stylistyce.

Wnętrze miało tworzyć duet klasyki ze skandynawską nowoczesnością. Miało być jasne, lekkie i przytulne. Wyremontowane mieszkanie było puste, czyste i nijakie, dlatego chcieliśmy wprowadzić klika elementów klasycznych, np. białe listwy przypodłogowe, sztukaterię na suficie, delikatną sztukaterię na ścianie w salonie oraz płytki typu patchwork w łazience, które delikatnie nawiązują do cementowych oryginalnych płytek na klatce schodowej. W sypialni ściany pomalowane zostały na szaro, a szafa powstała z korpusów szaf , z sieciówki oraz zasłon zamiast frontów. Tylko jedna ściana jest biała, lecz ma fakturę cegły. Mieszkanie ma 3,1 m wysokości, długie zasłony z naturalnych materiałów podkreślają jego wysokość i tworzą wnętrze eleganckie i przytulne.

Ściany zostały w większości pomalowane na biało (zarówno w części dziennej jak i w łazience), zna podłogach znalazły się deski w kolorze bielonego dębu.

Fronty kuchenne to płyta MDF lakierowana na biały półmat oraz okleina drewnopodobna. Blat wykonano z białego konglomeratu o grubości 6 mm, część ścian pokrywa szkło lacobel oraz białe płytki "cegiełki".

Łazienka została zaaranżowana z płytek gresowych typu patchwork oraz szarych kwadratów. Część ścian została pomalowana na biało, szafka nad miską ustępową natomiast w kolorze płytek.

Wnętrze jest przyjemne dla oka, spokojne i nie przytłaczające. Zamierzony efekt został z pewnością osiągnięty.

realizacja

maj 2014


lokalizacja

Bielsko-Biała


styl wnętrza

skandynawski, klasyczny


zdjęcia

Studio Zielona Kropka


Tika DESIGN z Bielska Białej to profesjonalne studio projektowania i aranżacji wnętrz. Od lat świadczymy najwyższej jakości usługi z zakresu projektowania wnętrz. Projektowanie wnętrz i szeroko pojęta architektura wnętrz to nasza wieloletnia pasja. Firma nasza m.in. współpracuje z klientami z miejscowości takich jak: Kraków, Katowice, Bielsko Biała, Oświęcim, Gliwice, Cieszyn, Chrzanów, Pszczyna, Tychy, Wadowice, Andrychów, Sucha Beskidzka, Kalwaria Zebrzydowska, Skoczów, Kęty, Żywiec. Tika DESIGN to profesjonalny partner biznesowy. Zaufaj specjalistom z dziedziny projektowanie wnętrz już dziś!